вторник , декември 6 2016
+500
Начална Страница / Любопитно / Феноменалният Болт

Феноменалният Болт

Юсеин Болт за пореден път спечели финала на 100 метра при мъже в Рио, превръщайки се в първия атлет правил това на три последователни летни олимпийски игри.

Болт финишира за 9.81 секунди, за да се превърне отново в „най-бързия мъж на планетата“.

Старта на Болт бе малко бавен по време на финала, като даде шанс на американеца Джъстин Гатлин да изглежда, че ще грабне златния метал. Впоследствие обаче, той навакса загубеното и в крайна сметка се сдоби с титлата.

„Очаквах да се представя по-добре“, коментира Болт представянето си в интервю за NBC.

Въпреки лошия си старт, Болт набра достатъчно преднина пред конкурентите си, за да може да се потупа по гърдите, преди да финишира.